Będą dotkliwe kary za niezarejestrowanie radia w samochodzie. Dotyczy to także leasingowanych ciężarówek

Poczta Polska sprawdzi, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe – także te zamontowane w samochodach. Dotyczy to również pojazdów wziętych w leasing – podaje “Rzeczpospolita”.
Opłacanie abonamentu jest obowiązkowe nawet w przypadku leasingowego samochodu. To bowiem nie właściciel pojazdu (czyli leasingodawca), a właściciel firmy (lub jego pracownik) użytkuje urządzenie. Nie ma znaczenia, czy rzeczywiście słuchamy radia, czy nie; radioodbiornik jest na ogół częścią składową auta – tłumaczy radca prawny Tomasz Konieczny.
W praktyce rzadko który leasingobiorca opłaca abonament za radio w samochodzie, mimo iż taki obowiązek wynika z przepisów ustawy o opłatach abonamentowych.
Jak informuje „Rzeczpospolita”, wpływy z opłat za niezarejestrowane odbiorniki w 2016 r. wyniosły 5,3 mln zł. Kara nakładane na firmy wynoszą 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej. Kwotę tę należy oczywiście pomnożyć przez liczbę radioodbiorników w siedzibie firmy i użytkowanych pojazdach. W tym roku już 400 firm odwołało się od decyzji nakładających kary.
Komentarze
A od czego mają reklamy i kasę czerpią z tego stacje radiowe czy stacje telewizyjne także TVP albo niech będzie abonament albo reklamy pis do piachu i jego rządy
Za radio w telefonie tez powinnismy placic Jak kazdy to kazdy Masakra z ta polska
Jeszcze troche to za telefony z radiem bedziemy mysieli placic abonament
Czy osoby gluchonieme też będą płacić za korzystanie z odbiorników radiowych,i tych odbiorników które mają w uchu by lepiej słyszeć??? Może to dziwne ale to też odbiorniki
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.