Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Autobusy Scania Interlink – elastyczność i indywidualizacja

scania_autobus

Podczas targów Busworld Scania przedstawia nową rodzinę autobusów Scania Interlink. Znajdziemy w niej modele podmiejskie, międzymiastowe i turystyczne, w licznych odmianach, co czyni ten autobus bardzo wszechstronnym. Scania Interlink ma do zaoferowania użytkownikom daleko posuniętą indywidualizację. Do wyboru są różne długości i wysokości pojazdu, specjalne układy wnętrz oraz wielka różnorodność alternatywnych źródeł napędu.

„Nowa gama odpowiada na zmieniające się potrzeby użytkowników,” mówi Klas Dahlberg, dyrektor Buses and Coaches w firmie Scania. „Scania Interlink jest najprawdziwszym obieżyświatem o nieograniczonej zdolności przystosowawczej, gdy mowa o oczekiwaniach nabywców.

Nowa rodzina Scania Interlink składa się z trzech modeli: Low Decker, Medium Decker i High Decker. Wszystkie mają atrakcyjną i rozpoznawalną stylizację przedniej i tylnej ściany, charakterystyczną dla pojazdów Scania. Specjalnie ukształtowany przód jest lekki, przyczynia się do zmniejszenia promienia skrętu, a ponadto obniża poziom hałasu i zużycie paliwa. Autobusy te zaprojektowano w taki sposób, aby miały najobszerniejsze wnętrza oraz bagażniki o największej pojemności w swojej klasie.

Scania Interlink została stworzona jako pojazd wielozadaniowy – podmiejski, międzymiastowy, a także użyteczny przy przewozach turystycznych. Jako specjalista od wszystkiego oszczędza użytkownikowi chodzenia na kompromis.

Użytkownicy decydują o rozmieszczeniu i liczbie siedzeń, a także o długości pojazdu. Nowy autobus występuje w wersjach mierzących od 11 do 15 m, przy czym modele 2-osiowe mogą mieć maksymalnie 13,2 m. Zmieniając położenie środkowych drzwi, można wpływać na gęstość rozmieszczenia foteli, wielkość bagażnika oraz położenie toalety.

Nowa gama dzieli z pozostałymi pojazdami Scania szereg podzespołów, co z pewnością docenią duże floty. Przednia i tylna pokrywa luku dachowego, tylne okno, klimatyzacja, sieć CAN, kamera oraz system audiowizualny to tylko niektóre ze wspólnych elementów. Najwięcej wspólnych części zewnętrznych mają wersje Medium i High Decker, co sprzyja wysokiej dyspozycyjności i obniżeniu kosztów posiadania.

Autobusy Medium i High Decker mają wyżej położone przejście, co spowodowało, że podesty z fotelami znajdują się dość nisko, na wysokości 170 mm. Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, a obniżone o 100 mm dolne krawędzie okien wzmacniają to odczucie.

Choć nadwozie autobusu Scania Interlink jest sztywniejsze i zgodne z wymaganiami normy R 66.02 dotyczącej zachowania pojazdu po przewróceniu na bok, masa pojazdu nie wzrosła w porównaniu z poprzednim modelem. Zarazem wyższa sztywność oznacza dla jadących wyższy komfort wyrażający się w ograniczeniu wibracji i hałasu.

Scania Interlink bazuje na bogatym doświadczeniu zdobytym przy projektowaniu i produkcji gamy Scania OmniExpress. Do chwili obecnej klienci w całej Europie odebrali przeszło 1500 tych udanych autobusów.

Duży wybór silników Scania obejmuje jednostki 9-litrowe do modelu Interlink Low Decker oraz 9- i 13-litrowe do Medium oraz High Decker. Scania zapewnia silniki napędzane wszystkimi rodzajami obecnie dostępnych paliw, w tym najszerszą gamę jednostek na paliwa alternatywne – biodiesel, bioetanol i biogaz.

„Krótko mówiąc, Scania Interlink jest zdolna do wszystkiego i wspiera elastyczność użytkownika zapewniając mu godziwy zysk, a pasażerom niezwykle wysoki poziom komfortu” – podsumowuje Klas Dahlberg.

Źródło: Scania, oprac.: Redakcja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0