Aplikacja Cargo.PL na smartfona
Osobiście jesteśmy zwolennikami teorii, że wykonywanie pracy przewoźnika, spedytora i kierowcy byłoby znacznie prostsze, gdyby istniały odpowiednie, intuicyjne narzędzia. Np. aplikacje mobilne umożliwiające wyszukiwanie ofert ładunków i transportu w przerwie na kawę, na spacerze czy (nie mówcie nikomu!) podczas postoju na czerwonym świetle. Dlatego też stworzono aplikację mobilną Cargo.PL – na system Android i iOS. Oczywiście, dostępna jest całkowicie bezpłatne.
Czasami mamy dosłownie kilka minut na znalezienie ładunku lub wolnego transportu na giełdzie. Jeśli jesteśmy poza biurem, sprawa znacznie się komplikuje. Oczywiście, możemy zadzwonić do współpracowników i telefonicznie poinstruować ich o parametrach, trasie, wymaganiach, lub do samej administracji giełdy. Chyba, że jesteśmy wzrokowcami… Wtedy wchodzimy na stronę internetową ze smartfona, rozpoczynając żmudne poszukiwania wśród niewielkich rozmiarów tabelek i napisów, powiększając butony i starając się przejść dalej.
Można znacznie prościej.
„There’s an app for that” – głosi nieśmiertelne hasło Apple, a my się pod nim podpisujemy. Z Aplikacją Cargo.PL znacznie szybciej nadamy lub znajdziemy interesującą nas ofertę.
Od teorii przejdźmy jednak do praktyki. Obie aplikacje, na Androida i iOS, dokładnie przetestowaliśmy, aby wiedzieć, „z czym to się je”.
Test aplikacji Cargo.PL
Aplikacje na iOS i Android są praktycznie identyczne. Dzięki temu użytkownik korzystający z obu systemów doskonale wie, jak i gdzie znaleźć interesujące go funkcjonalności.
Jak zainstalować aplikację Cargo.PL? Przechodzimy do App Store’a lub sklepu Google Play i wpisujemy jej nazwę. W razie problemów z wyszukiwaniem wystarczy, że wkleimy do wyszukiwarki TEN link (dla iOS lub TEN w przypadku Androida) – pobieranie zacznie się automatycznie zaraz po zatwierdzeniu.
Po zainstalowaniu aplikacji należy kliknąć na jej ikonkę, która zapisała się na pulpicie naszego urządzenia. W kilka sekund wchodzimy do systemu. Zanim rozpoczniemy wyszukiwanie ofert musimy dokonać autoryzacji. Potrzebujemy loginu i hasła, identycznego jak podczas logowania na stronie Cargo.PL.
Jeżeli nie pamiętamy hasła, klikamy na ikonkę „Zapomniałeś hasło?” i wskazujemy adres e-mail albo numer telefonu komórkowego, który był wskazany przy rejestracji.
Udało się, zalogowaliśmy się w systemie! Apka wita nas ekranem startowym.
Wygląd aplikacji i poszczególnych ikonek został dopasowany do wersji komputerowej. Dzięki temu już po chwili swobodnie korzystamy z systemu, edytując ustawienia, wyszukując ładunek lub transport, dodając ofertę itd. Mamy także dostęp do katalogu, dzięki czemu możemy sprawdzić daną firmę oraz jej pozycję w rankingu, oraz do forum i czatu, co sprawia, że nie tracimy kontaktu z innymi użytkownikami, naszymi kontrahentami.
aplikacja Cargo.PL
Szukaj!
Jeśli interesuje nas wyszukiwanie, klikamy na przycisk „Szukaj” na stronie głównej aplikacji Cargo.PL – zostaniemy przekierowani do wyszukiwarki. Krok pierwszy: szukamy ładunków czy transportu? Wybieramy daną opcję z pola na górze strony. Teraz wystarczy już tylko wprowadzić w pole wyszukiwania odpowiednie hasło lub jego część, a system automatycznie dobierze wszystkie możliwe warianty, tzn. „podpowie” nam najlepsze wyniki i wyszuka zbieżności. Np. jeżeli szukamy ładunku z Moskwy, wystarczy wprowadzić „Mos…” (Moscow, Moskwa) i wybrać stolicę z listy, która pojawi się w aplikacji. Jeśli zaś wyszukujemy po regionie, wystarczy wprowadzić jego kod. Dzięki temu nie musimy odmieniać przez wszystkie możliwe przypadku słowa „Dortmund” ani zastanawiać się, czy na pewno jest tam „u” – wystarczy wprowadzić numer D44. Jeżeli nasz smartfon lub iPhone ma włączoną funkcję określenia miejsca pobytu, system sam dobierze miasta i regiony znajdujące się w pobliżu i poda swoje propozycje.
Co teraz? Możemy kliknąć na ikonkę „+” obok pola „z” lub „do”, dzięki temu wprowadzimy kilka punktów docelowych załadunku i rozładowania towaru.
Już teraz system znajdzie interesujące nas oferty, o ile użytkownicy zamieścili je w bazie giełdy – naciskamy „Szukaj”, aby poznać spis ładunków lub transportu. Propozycje są posortowane alfabetycznie według miejsca lub regionu przewozu ładunku. Jeśli ofert jest zbyt wiele i nie wiemy jak wybrać najlepszą, możemy powrócić do pola wyszukiwania i określić dodatkowe parametry, ograniczenia transportu lub ładunku. Albo zrobić to na etapie wstępnego wyszukiwania.
Tym, co może zwrócić naszą uwagę, jest strzałka w prawnym górnym rogu, tuż nad lokalizacją „z” i „do”. Klikając na nią, szybko ustawimy odpowiednie opcje wyszukiwania, wybierając oferty z szablonów lub przechodząc do archiwum, w którym zapisano historię korzystania z wyszukiwarki.
Listę posortujemy po kierunku i podstawowych danych, jak data, rodzaj transportu oraz nazwa firmy, która oferowała ładunek lub transport.
Któraś z ofert nas zainteresowała? Kliknijmy na nią – otworzy się pełna informacja o ładunku/transporcie, firmie i menadżerze wraz ze wszystkimi jego danymi kontaktowymi.
Jeśli chcemy uzyskać dodatkowe informacje dotyczące oferty, wybierzmy numer telefonumenadżera. Zostanie on automatycznie skopiowany do telefonu, a my błyskawicznie do niego zadzwonimy.
Jeżeli w bazie danych znajdują się oferty ładunków lub transportu, które zdaniem systemu mogą „wpaść nam w oko”, wówczas w prawym dolnym rogu wyświetli się ich liczba. Możemy je przejrzeć: wystarczy przesunąć pozycję w lewo i kliknąć na daną cyferkę.
aplikacja Cargo.PL
Wyszukiwanie w „Katalogu” również jest proste – wprowadzamy nazwę firmy, która nas interesuje lub jej fragment. Otwiera się nowe okienko, poszukajmy tam nazwy firmy i kliknijmy w nią. Podobnie możemy wyszukać menadżera.
Uwaga! Imię i nazwisko powinno być zapisane tak, jak w oryginale. Jeżeli na przykład szukamy Иванова, to wyszukiwarka znajdzie wszystkie firmy, w których pracuje menadżer z takim nazwiskiem, jednak nie znajdzie osób zapisanych jako Ivanov.
W prawym górnym rogu znajdziemy z kolei wskaźnik rankingu firmy. Skąd wynika dana pozycja w rankingu? Ile pozytywnym punktów zdobyła firma? Wystarczy kliknąć na ikonkę z nazwą przedsiębiorstwa, a dowiemy się wszystkiego.
Tak odbywa się wyszukiwanie ofert. Proste, prawda? Teraz przejdźmy do opcji dodawania własnych ogłoszeń – jest to jeszcze mniej skomplikowane.
Wystarczy, że klikniemy przycisk „Dodać” na ekranie startowym. Następne wypełniamy wszystkie pola dotyczące naszej oferty bądź wybieramy odpowiednią ofertę w „Szablony” lub „Archiwum”.
Po wprowadzeniu ładunku/transportu otwiera się lista zbieżności, tzn. ofert, które odpowiadają naszemu zapytaniu i mogą nas zainteresować.
(cyferka 2 oznacza zbieżności. po kliknięciu zobaczymy listę ofert)
Jeśli zaś chcemy przejrzeć dodane, aktualne ogłoszenia, wchodzimy w zakładkę „Moje oferty”. Na tym etapie możemy dowolnie edytować ofertę, skasować ją lub chwilowo zawiesić – dzięki wybraniu pozycji w lewo.
Teraz pora na funkcję „Czat”. Wszystko jest tu jasne i przejrzyste. Ostatnie, najświeższe wiadomości znajdziemy u dołu. Aby dotrzeć do wcześniejszych, starszych komunikatów, przewijajmy ekran ku górze. Na samym dole znajduje się pole, dzięki któremu możemy pisać i wysyłać wiadomości. Napisaliśmy wiadomość, jednak rozmyśliliśmy się i nie chcemy jej wysłać? Wystarczy, że przesuniemy górny ekran nieco do dołu lub góry, pole samo się wyczyści.
aplikacja Cargo.PL
Aplikacje mobilne będą coraz popularniejsze i powszechnie używane, także przez przewoźników i spedytorów. Wystarczy dostęp do internetu, a niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy, możemy trzymać „rękę na pulsie”.
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.