Cargo.PL na Politechnice – szkolenia dla studentów z giełdy ładunków i transportu
Polscy absolwenci nie mają niezbędnego doświadczenia, dzięki któremu mogliby zapewnić sobie dobry start na rynku pracy. To niestety reguła niezależna od specyfiki czy kierunku studiów, dotycząca także branży TSL. Giełda ładunków i transportu Cargo.PL postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom studentów i wyposażyć ich w pakiet niezbędnej wiedzy oraz pewne umiejętności praktyczne dotyczące obsługi platformy.
Cargo.PL zawitało na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Zorganizowane pod koniec kwietnia 2018 r. spotkania ze studentami poprowadzili Elwira Bogdanowicz oraz Oleg Jasinskij, kierujący polskim oddziałem giełdy.
Temat: jak obsługiwać giełdę ładunków i transportu?
Podczas szkolenia przekazano najważniejsze informacje dotyczące działalności Cargo.PL oraz zasad funkcjonowania systemu, m.in.:
- bezpłatny miesiąc próbny,
- intuicyjny komunikator,
- system wyszukiwania zbieżności ofert,
- pomoc w windykacji,
- rozbudowana baza kontaktów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz krajach nadbałtyckich, szczególnie na Litwie, w Łotwie oraz Estonii.
Studenci zapoznali się z możliwościami platformy, następnie rozpoczęli pracę w wersji demonstracyjnej Cargo.PL. Zamieszczenie własnych ofert ładunków i transportu oraz wyszukiwanie ofert innych użytkowników to zadania, z którym poradzili sobie bardzo dobrze, udowadniając, że system jest przejrzysty, intuicyjny i wygodny w obsłudze nawet dla nowo zarejestrowanych menadżerów.
Łącznie w trzech szkoleniach wzięło udział 120 studentów trzeciego roku logistyki Politechniki Białostockiej. Każdy z nich na zakończenie spotkania otrzymał certyfikat potwierdzający znajomość systemu Cargo.PL.
Teoria nie wystarczy
Giełda ładunków i transportu Cargo.PL wie, jak cenne dla osób dopiero startujących na rynku pracy są umiejętności praktyczne. – Kiedy młody człowiek kończy studia, ma głowę pełną informacji teoretycznych, za to najczęściej niewielkie doświadczenie praktyczne. Tyczy się to wielu kierunków, nie tylko humanistycznych, ale również technicznych czy wydawałoby się bardzo perspektywicznych, jak kształcące do pracy w branży TSL. Rozpoczynając pierwszą pracę w firmie logistycznej, spedycyjnej czy producenckiej, musi w zasadzie uczyć się od podstaw, poznając krok po kroku wykonywania codziennych zadań czy też obsługi kluczowych dla przedsiębiorstwa systemów i programów, do jakich należą giełdy ładunków i transportu. Postanowiliśmy więc nieco wspomóc studentów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dwie godziny akademickie wystarczą, aby poznać funkcjonalności systemu Cargo.PL oraz nauczyć się wykorzystywać je w praktyce – tłumaczy Elwira Bogdanowicz, kierownik polskiego oddziału Cargo.PL.
*
Jesteś studentem lub nauczycielem akademickim? Chcesz zorganizować spotkanie z Cargo.PL na swojej uczelni? Chętnie podzielimy się wiedzą. Prosimy o kontakt na [email protected].
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.