Panie górą! Oto laureatki tytułu Kobieta w Logistyce 2017
Umiejętność zarządzania i pracy w zespole, kierowania zespołem, jak również zdolności analityczne sprawiają, że kobiety w branży TSL to już nie rzadkie zjawisko, a coraz częściej spotykamy element rynku. I bardzo dobrze! Przedstawiamy dwie pani nagrodzone tytułem Kobiety w Logistyce 2017.
Wyróżnienie „Kobieta w Logistyce roku” przyznawane jest od siedmiu lat na corocznym Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom, które pracują zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. 6 czerwca 2018 roku podczas 7. Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w Warszawie, ogłoszono dwie laureatki tytułu: „Kobieta w Logistyce 2017 – dostawca usług TSL” – Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager, Agility Logistics oraz „Kobieta w Logistyce 2017 – odbiorca usług TSL” – Dorota Borowska, kierownik realizacji dostaw w Grupie Rafako.
Celem wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego oraz zaangażowania ich w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia „Kobieta w Logistyce roku” jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl.
Poznajcie laureatki!
Dorota Borowska, kierownik realizacji dostaw w Grupie Rafako
To jedna z nielicznych kobiet w branży TSL, mająca tak bogate doświadczenie w zakresie obsługi logistyki przemysłowej. Swoją pozycję w tej branży konsekwentnie budowała od podjęcia pierwszej pracy, poświęcając temu obszarowi logistyki całą karierę zawodową. Zdobywała doświadczenie w spółkach o różnych charakterze działalności od generalnego wykonawcy, podwykonawcy, inwestora, przewoźnika, aż po producenta, mierząc się z zagadnieniami logistyczno-zakupowymi, marketingowymi oraz zarządzaniem dużymi zespołami pracowników. Była zaangażowana w takie projekty jak restrukturyzacja kopalń i hut, budowę kopalni kruszyw, dróg, bloków energetycznych, gdzie organizowała „od a do z” logistykę i zespoły logistyczno-transportowo-magazynowe. To pasjonatka tego co robi, z krwi i kości logistyk od ponadgabarytów. Wielokrotnie zmierzyła się ze zjawiskiem “szklany sufit”, ale nie zrażała się tym i zawsze szła do przodu. W świecie industrialnym, obsługując tak gigantyczne projekty i mając tak ogromną odpowiedzialność, potrafi w każdej sytuacji zachować zimną krew i jednocześnie nie tracić swojej kobiecej delikatności. Dorota jest również zaangażowana w sprawy społeczne. Zawsze chętna do pomagania innym, a zwłaszcza kobietom, które nie mają łatwo w branży przemysłu ciężkiego. W wolnych chwilach pochłania książki, uwielbia pianistyczne koncerty na żywo, ale też i mocne brzmienie rockowe. Chętnie też spędza czas wolny na żaglach, wędrując po górach, czy uprawiając sporty motorowe, albo taniec towarzyski.
Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics
Jej kariera zawodowa rozpoczęła się kilkanaście lat temu od pracy w bankowości, ale po 2 latach związała ją z branżą TSL, przechodząc kolejne szczeble od przedstawiciela handlowego, poprzez managera w obszarze międzynarodowych usług kurierskich, aż po stanowisko country managera Agility Logistics, globalnego operatora logistycznego, które piastuje od 2014 roku. Kiedy zaczęła zarządzać polskim oddziałem Agility, firma nie miała najlepszej pozycji na rynku. Po trzech intensywnych latach ciężkiej pracy, wyciągnęła firmę z dołka finansowego, stworzyła zgrany zespół, rozbudowała biznes i wypromowała markę Agility na polskim rynku. Potwierdzeniem tych sukcesów są wyniki – w 2017 osiągnęła wzrost o 188 proc. zysku brutto w stosunku do 2014 r., przy jednoczesnym obniżeniu rotacji pracowników z 50 proc. do 4 proc. Zawsze też stawiała na rozwój i promowanie kobiet, również na stanowiskach kierowniczych. Na sześć stanowisk leaderskich w Agility Logistics, trzy zajmują kobiety. Jak napisali o niej pracownicy: „Na temat naszej szefowej wypowiedzieć możemy się jedynie w samych superlatywach. Konsekwentnie dąży do celu. Cechuje ją optymizm. Stawia sobie oraz nam bardzo ambitne cele. Dba o rozwój pracowników. Jest bardzo elastyczna, umie opanować emocje, słuchać i przyjmować argumenty dając jednocześnie możliwość kreatywnego wykazania się. Przykłada dużą wagę do relacji oraz atmosfery w pracy, dzięki czemu hasło „zakład pracy drugim domem” nie jest już tylko pustym sloganem.” To bardzo aktywna kobieta, w wolnych chwilach żegluje, surfuje, jeździ konno, wędruje po górach, zimą szusuje na nartach.
Na głównym zdjęciu od lewej: Dorota Borowska, Beata Trochymiak, Karolina Gasińska-Byczkowska
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.