Projekt ustawy o transporcie drogowym jednak zmieniony – nie będzie szkodziła branży transportowej?
Jak informuje ZMPD, zrezygnowano z niekorzystnych zmian w nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz wziął pod uwagę sugestię przewoźników reprezentowanych przez ZMPD i inne organizacje – zdecydował, że resort wycofa kontrowersyjne zapisy.
Zapowiedzi nowelizacji ustawy wzbudziły głośny sprzeciw branży transportowej, głównie przez wprowadzenie dwuletniego okresu przedawniania się naruszeń przepisów w transporcie drogowym, przywrócenie obowiązku zapłaty kary pieniężnej przed zakończeniem postepowania sądowego oraz zwiększenie wysokości kar i przeniesienia części odpowiedzialności z kierowcy na przewoźnika lub osobę zarządzającą transportem. Po konsultacjach zrezygnowano z tych zapisów.
ustawy o transporcie
Co zatem nowego wprowadzi ustawa o transporcie drogowym? Przepisy zostaną dostosowane do norm wspólnotowych, szczególnie rozporządzenia (WE) nr 1071/2009 ustanawiającego wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego oraz wprowadzenia krajowego elektronicznego rejestru przedsiębiorców transportu drogowego.
Na podstawie: ZMPD
***
Przeczytaj także:
Zmiany ustawy o transporcie drogowym uderzą w branżę
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.