Protestujący przewoźnicy nie wykluczają blokady granicy
2015-03-04 Redakcja
Niemiecka ustawa o płacy minimalnej MiLoG, plany francuskiego rządu i w rezultacie kolejne obowiązki, także finansowe, nakładane na polskich przewoźników. W Warszawie protestowało dziś ok. 200 właścicieli firm przewozowych.
Wyższa płaca minimalna dla zagranicznych kierowców w Niemczech i Francji oznacza znacznie wyższe koszty prowadzenia działalności, co może doprowadzić część firm, szczególnie mniejszych przedsiębiorstw, do upadłości.
Protestujący przemaszerowali spod ambasady niemieckiej pod francuską, wręczając ich przedstawicielom petycje, w których domagają się wyłączenie polskiej branży transportowej z nowych przepisów. Zapowiadają jednocześnie, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, rozważą inne formy protestu, jak blokada granicy z Niemcami.
***
Przeczytaj także:
4 marca: protest przewoźników w Warszawie
Aktualności
Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym
2024-03-04
Aby lepiej zrozumieć wyzwania i możliwości, przed jakimi stoją dziś zawodowi kierowcy ciężarówek, Mindaugas Paulauskas, dyrektor generalny Girteka, postanowił osobiście zasiąść za kierownicą ciężarówki.
2024-03-04
Tutaj można dowiedzieć się, jak będzie przebiegał protest polskich rolników na granicy z Litwą (które ciężarówki zostaną sprawdzone, kto to zrobi itp.).
2024-03-01
Litwa zamyka dwa punkty na granicy z Białorusią (uzupełniono – dwa kolejne punkty zostaną zamknięte)
2024-02-27
Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.
2024-02-26
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.