Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rada UE przyjęła stanowisko w sprawie delegowania. Przepisy niekorzystne dla polskich przewoźników

delegowanie

Rada UE przyjęła stanowisko w sprawie pracowników delegowanych, jednak nie obyło się bez sprzeciwu niektórych państw, w tym Polski. Kompromis trudno uznać za korzystny dla naszego kraju.

Posiedzenie Rady UE z udziałem ministrów państw członkowskich dotyczące nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych odbyło się wczoraj, 23 października, w Luksemburgu.

Polska optowała za tym, aby dyrektywa nie odnosiła się do branży transportu. Swój sprzeciw wyraziły również Węgry, Litwa i Łotwa, z kolei Wielka Brytania, Irlandia i Chorwacja wstrzymały się od głosu.

Z dyrektywy zostanie wyłączony jedynie tranzyt. Przepisy o delegowaniu będą dotyczyły transportu międzynarodowego. Co istotne, zmiany zaczną obowiązywać polskich przewoźników dopiero po wejściu w życie przepisów wynikających z Pakietu Mobilności. Państwa członkowskie będą miały następnie trzy lata na wdrożenie nowych przepisów, a firmy – cztery lata na dostosowanie się do nich.

Delegowanie będzie dopuszczalne przez okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na dodatkowe 6 po umotywowaniu.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0