Sprawa niemieckiej płacy minimalnej przed Komisją Europejską?
2015-01-14 Redakcja
Komisja Europejska nie wyklucza wszczęcia procedury o naruszenie prawa UE. Chodzi o niemiecką ustawę o płacy minimalnej, wedle której kierowcy podczas przewozu przez Niemcy mają zarabiać co najmniej 8,5 euro na godzinę.
Polscy przewoźnicy obawiają się, że wskutek znacznego podniesienia płacy minimalnej ich usługi transportowe przestaną być konkurencyjne wobec usług przewoźników zagranicznych. Sporo wątpliwości budzą też obciążenia biurokratyczne oraz konieczność przedstawiania harmonogramu przewozu oraz innych dokumentów dotyczących przejazdu.
Jeszcze w tym tygodniu, jak informuje PAP, w Brukseli z naszej inicjatywy mają odbyć się pierwsze konsultacje z przedstawicielami Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Litwy oraz Estonii.
Aktualności
Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym
2024-03-04
Aby lepiej zrozumieć wyzwania i możliwości, przed jakimi stoją dziś zawodowi kierowcy ciężarówek, Mindaugas Paulauskas, dyrektor generalny Girteka, postanowił osobiście zasiąść za kierownicą ciężarówki.
2024-03-04
Tutaj można dowiedzieć się, jak będzie przebiegał protest polskich rolników na granicy z Litwą (które ciężarówki zostaną sprawdzone, kto to zrobi itp.).
2024-03-01
Litwa zamyka dwa punkty na granicy z Białorusią (uzupełniono – dwa kolejne punkty zostaną zamknięte)
2024-02-27
Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.
2024-02-26
Komentarze
Na razie nie ma komentarzy
Twój komentarz
Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:
lub zarejestruj się.